Załącznik opublikowano: 2021-12-28
Polska-Kraków: Usługi sprzątania
2021/S 252-670614
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dyrektywa 2014/24/UE
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Sekcja II: Przedmiot
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie wykonywania usługi utrzymania czystości na terenach należących do UJ CM w Krakowie
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie wykonywania usługi utrzymania czystości na terenach należących do Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie.
2. Łączna powierzchnia terenów przeznaczonych do utrzymania w czystości wynosi: 103372,06m2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym między innymi jego zakres, sposób realizacji i wymagania z tym związane, zawiera Załącznik nr 1 do SWZ (tożsamy z Załącznikiem nr 1 do Umowy).
Tereny UJ CM w Krakowie, w tym tereny wpisane do rejestru zabytków lub Gminnej Ewidencji Zabytków, wymienione w pkt. 4) 2 SWZ.
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie wykonywania usługi utrzymania czystości na terenach należących do Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie.
1.1 Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane.
1.2 Wykaz terenów z uwzględnieniem terenów będących w Rejestrze Zabytków i Gminnej Ewidencji Zabytków:
1) teren przy Domach Studenckich „A” „B” „C”, ul. Badurskiego 13, 15, 17 oraz przy Budynku „D”, ul. Badurskiego 19, powierzchnia terenu ogółem 31 000,33m2,
2) teren przy Domu Studenckim „D”, ul. Racławicka 9a, powierzchnia terenu ogółem 3 032,00m2,
3) teren przy Obiekcie Wydziału Lekarskiego UJ CM, ul. Kopernika 12, powierzchnia terenu ogółem 3 836m2,
4) teren przy Obiektach Wydziału Lekarskiego UJ CM, ul. Kopernika 7, powierzchnia terenu ogółem 8281m2,
5) teren przy Centrum Dydaktyczno – Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM, ul. św. Łazarza 16, powierzchnia terenu ogółem 4 555,44m2,
6) teren przy Obiekcie Wydziału Lekarskiego UJ CM, ul. Grzegórzecka 16, powierzchnia terenu ogółem 4 874m2,
7) teren przy Obiekcie Dydaktyczno – Administracyjnym UJ CM m ul. Skawińska 8, powierzchnia terenu ogółem 4000m2,
8) teren przy Obiekcie Dydaktycznym UJ CM, ul. Kopernika 40, powierzchnia terenu ogółem 2 042,29m2,
9) teren przy Obiekcie Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM, ul. Michałowskiego 12, powierzchnia terenu ogółem 2392m2,
10) teren przy Obiekcie Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM, ul. Kopernika 25, powierzchnia terenu ogółem 1261m2,
11) teren przy Obiekcie Dydaktycznym Wydziału Farmaceutycznego UJ CM, ul. Medyczna 9, powierzchnia terenu ogółem 33 183m2,
12) teren przy Obiekcie Biblioteki Medycznej UJ CM, ul. Medyczna 7, powierzchnia terenu ogółem 4914m2.
2. Łączna powierzchnia terenów przeznaczonych do utrzymania w czystości wynosi: 103372,06m2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym między innymi jego zakres, sposób realizacji i wymagania z tym związane, zawiera Załącznik nr 1 do SWZ (tożsamy z Załącznikiem nr 1 do Umowy).
2.1.Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany powierzchni do utrzymywania w czystości w przypadku zmian organizacyjnych jednostek UJ CM na terenach objętych przedmiotem umowy.
2.2.Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia powierzchni terenów przeznaczonych do utrzymania w czystości w poszczególnych lokalizacjach w sytuacjach częściowego lub całościowego wyłączenia np. podczas remontów budynków, sprzedaży nieruchomości, a Wykonawcy nie będą z tego tytułu przysługiwać żadne roszczenia. Zamawiający z 7-dniowym wyprzedzeniem określi pisemnie powierzchnie terenów oraz ilość dni/miesięcy, w których nie będą one wymagać utrzymywania w czystości, a Wykonawca pomniejszy odpowiednio należność za dany miesiąc o kwotę stanowiącą iloczyn wielkości powierzchni wyłączonej z użytkowania, kwoty stanowiącej 1/30 należności miesięcznej oraz ilości dni wyłączenia z użytkowania.
3. Pozostałe zapisy dotyczące przedmiotu zamówienia są zawarte w SWZ i załącznikach do SWZ.
Termin realizacji zamówienia został opisany w pkt. 6) SWZ.
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej, tj.:są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, przy czym suma ubezpieczenia jest nie mniejsza niż 1.000.000,00 zł brutto (słownie: jeden milion złotych 00/100 brutto).
Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0-1, tj. nie spełnia/spełnia, w oparciu o oświadczenie Wykonawcy zawarte w JEDZ oraz dokumenty i oświadczenia złożone na wezwanie Zamawiającego.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, czyli posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, tj.
1) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, tj. wykażą iż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizowali lub realizują minimum 2 usługi utrzymywania czystości na terenach zewnętrznych (tj. drogach wewnętrznych, parkingach, chodnikach, boiskach itp.) wraz z pielęgnacją terenów zieleni lub nasadzeniami zieleni na obszarze o łącznej powierzchni objętej utrzymaniem w wykazanych łącznie dwóch usługach nie mniejszej niż 50000m2, a w tym co najmniej jedną usługę na terenie wpisanym do rejestru zabytków lub znajdujących się w strefie chronionej albo wpisanym do Gminnej Ewidencji Zabytków, wykonane lub wykonywane należycie, każda przez okres co najmniej 12 miesięcy w ramach jednego kontraktu.
Poprzez „jeden kontrakt” Zamawiający rozumie jedną pisemną umowę odpłatną – a nie sumę pojedynczych ustnych bądź pisemnych zleceń realizowanych na rzecz tego samego podmiotu. W przypadku usług aktualnie realizowanych, Zamawiający uzna wyłącznie usługi, które Wykonawca realizuje już przez okres minimum 12 miesięcy.
2) dysponują osobą przeznaczoną do pełnienia nadzoru i kierowania wykonywanymi usługami stanowiącymi przedmiot zamówienia z wykształceniem kierunkowym ogrodniczym, leśnym lub rolniczym lub architektury krajobrazu, posiadającą co najmniej 12 miesięczne doświadczenie w nadzorze lub kierowaniu przy realizacji co najmniej 2 usług w zakresie utrzymania bądź pielęgnacji terenów zieleni lub związanych z nasadzeniami zieleni lub utrzymania zielenie lub utrzymania terenów zewnętrznych w czystości, w tym co najmniej 1 usługę na terenie wpisanym do rejestru zabytków lub znajdujących się w strefie chronionej albo wpisanym do Gminnej Ewidencji Zabytków.
W zakresie pkt. 1) ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0 – 1, tj. nie spełnia/spełnia, w oparciu o oświadczenie Wykonawcy zawarte w JEDZ oraz dokumenty i oświadczenia złożone na wezwanie Zamawiającego (wypełniony i uzupełniony odpowiednio według wzoru przedstawionego w Załączniku C do SWZ – Wykaz usług).
W zakresie pkt. 2) ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0 – 1, tj. nie spełnia/spełnia, w oparciu o oświadczenie Wykonawcy zawarte w JEDZ oraz dokumenty i oświadczenia złożone na wezwanie Zamawiającego (wypełniony i uzupełniony odpowiednio według wzoru przedstawionego w Załączniku D do SWZ – Wykaz osób).
Zostały opisane w pkt 20) SWZ: Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Sekcja IV: Procedura
Otwarcie ofert rozpocznie się w dniu 28.01.2022r. o godzinie 11:01:00 na komputerze Zamawiającego po pobraniu udostępnionych przez Platformę EPZ plików złożonych przez Wykonawców.
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
1.Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium.
2.Wykonawca wnosi wadium najpóźniej przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2) i 3) oraz ust. 2 ustawy Pzp, w wysokości wynoszącej kwotę 20.000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100).
3.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
3.1 pieniądzu,
3.2 gwarancjach bankowych,
3.3 gwarancjach ubezpieczeniowych,
3.4 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia
9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2020r., poz. 299, z późn. zm.).
4.Wadium wniesione w pieniądzu należy złożyć przelewem bankowym w złotych polskich na konto Zamawiającego: Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum w Krakowie, ul. św. Anny 12, Bank Pekao S.A. I O/ Kraków, ul. Pijarska 1, konto nr 09 1240 4722 1111 0000 4851 9595, z dopiskiem: Postępowanie nr: 141.2711.75.2021. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Pozostałe zapisy dotyczące wadium zawarte są w pkt. 25) SWZ.
6. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp.
7. Zamawiający przewiduje dodatkowe podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4), 5), 7), 8), 9) i 10) ustawy Pzp, tj. wykluczy Wykonawcę.
8. Zamawiający przewiduje wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wys. 5 % całkowitego wynagrodzenia brutto, zgodnie z SWZ. Szczegółowe zapisy dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawarte są w pkt. 26) SWZ.
9. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) kalkulację ceny oferty – odpowiednio do wzoru stanowiącego Załącznik B do SWZ (1 plik w formacie excel), w wersji elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, jak cała oferta i wszystkie jej załączniki,
2) zobowiązanie innego podmiotu, o ile dotyczy,
3) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o ile dotyczy,
4) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji),
5) odpowiednie pełnomocnictwa w przypadku podpisania oferty przez pełnomocnika.
Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy.
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15) ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
3. Postępowanie odwoławcze jest prowadzone w języku polskim i wszystkie dokumenty przedstawia się w języku polskim, a jeżeli zostały sporządzone w języku obcym, strona oraz uczestnik postępowania odwoławczego, który się na nie powołuje, przedstawia ich tłumaczenie na język polski. W uzasadnionych przypadkach Izba może żądać przedstawienia tłumaczenia dokumentu na język polski poświadczonego przez tłumacza przysięgłego.
4. Pisma składane w toku postępowania odwoławczego przez strony oraz uczestników postępowania odwoławczego wnosi się z odpisami dla stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, jeżeli pisma te składane są w formie pisemnej.
5. Pisma w postępowaniu odwoławczym wnosi się w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym.
6. Terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego i jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, termin upływa dnia następnego po dniu lub dniach wolnych od pracy.
7. Odwołanie przysługuje na:
7.1 niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o zawarcie umowy ramowej, dynamicznym systemie zakupów, systemie kwalifikowania wykonawców lub konkursie, w tym na projektowane postanowienie umowy,
7.2 zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o zawarcie umowy ramowej, dynamicznym systemie zakupów, systemie kwalifikowania Wykonawców lub konkursie, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy,
7.3 zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że Zamawiający był do tego obowiązany.
8. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
9. Odwołanie wnosi się:
9.1 w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie:
a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a),
9.2 w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne, w terminie:
a) 5 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
b) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a).
Pozostałe informacje zawarte w pkt 21 SIWZ.
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia: