Załącznik opublikowano: 2022-04-19
Polska-Kraków: Usługi ubezpieczeniowe
2022/S 076-207964
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dyrektywa 2014/24/UE
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Sekcja II: Przedmiot
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie usługi ubezpieczeniowej odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego eksperyment medyczny na rzecz UJ CM w Krakowie i UJ w Krakowie.
1. Usługa ubezpieczeniowa odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego eksperyment medyczny na rzecz Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
2. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (warunki ubezpieczenia) zawiera Załącznik nr A do SWZ tożsamy z Załącznikiem Nr 1 do Umowy Generalnej
4. Zamawiający informuje, że dla przedmiotu zamówienia zostanie zawarta umowa generalna z Wykonawcą, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą. 5. W ramach zamówienia należy wycenić i wykonać zakres podstawowy oraz ewentualnie zakres objęty prawem opcji przysługującej Zamawiającemu.
Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum, ul. św. Anny 12, 31-008 Kraków i Uniwersytet Jagielloński, ul. Gołębia 24,31-007 Kraków
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie usługi ubezpieczeniowej odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego eksperyment medyczny na rzecz Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (warunki ubezpieczenia) zawiera Załącznik nr A do SWZ tożsamy z Załącznikiem Nr 1 do Umowy Generalnej. 3. W ramach zamówienia należy wycenić i wykonać zakres podstawowy oraz ewentualnie zakres objęty prawem opcji przysługującej Zamawiającemu. 4. Zamawiający przewiduje możliwość kontynuowania ubezpieczenia w ramach prawa opcji przez okres 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednak nie dłużej niż do momentu, kiedy łączna wartość należnej składki za eksperymenty medyczne w ramach prawa opcji zgłoszone do ubezpieczenia osiągnie 10% sumy wartości zamówienia podstawowego wyliczonej zgodnie z punktem 17) SWZ i wskazanej w wierszu 6 tabeli zawartej w Formularzu Oferty stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
1. Zamawiający przewiduje możliwość kontynuowania ubezpieczenia w ramach prawa opcji przez okres 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednak nie dłużej niż do momentu, kiedy łączna wartość należnej składki za eksperymenty medyczne w ramach prawa opcji zgłoszone do ubezpieczenia osiągnie 10% sumy wartości zamówienia podstawowego wyliczonej zgodnie z punktem 17) SWZ i wskazanej w wierszu 6 tabeli zawartej w Formularzu Oferty stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego między innymi w art. 441 ustawy Pzp, tj. zwiększenia zakresu przedmiotu zamówienia. W związku z tym Zamawiający może, ale nie musi zlecić Wykonawcy wykonanie części zamówienia objętej prawem opcji. Wykonawcy nie przysługują z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji żadne roszczenia. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia podstawowego. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie zrealizowany zakres przedmiotu umowy. Prawo opcji dotyczy polecenia w ramach realizowanego przedmiotu zamówienia udzielenia przez Wykonawcę ochrony ubezpieczeniowej kolejnych zgłoszonych eksperymentów medycznych. Zamawiający uzależnia skorzystanie z prawa opcji od możliwości finansowych pozwalających na ich wykonanie. W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie (zlecenie) w formie pisemnej lub elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym na wskazany do korespondencji adres siedziby lub poczty elektronicznej, a w takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do jego realizacji zgodnie z wymaganiami SWZ i jej załączników oraz za cenę i w terminach wynikających z treści złożonej oferty i zawartej umowy. Zlecenie prawa opcji musi zostać zrealizowane w trakcie trwania umowy.
1. Termin realizacji zamówienia został opisany w pkt 6) SWZ.
2. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp.
3. Zamawiający przewiduje dodatkowe podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4), 5), 7), 8), 9) i 10) ustawy Pzp.
4. Zamawiający wymaga wadium, o którym mowa w pkt 25) SWZ.
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, tj. Wykonawca posiada uprawnienia do wykonywania działalności ubezpieczeniowej określonej przepisami ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2021r., poz. 1130 z późn. zm.), przy czym wymaga się, aby Wykonawca, który złoży ofertę, posiadał w uprawnienia w zakresie:
- co najmniej w grupie ubezpieczeń 13 Działu II Załącznika do ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej,
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
Zostały opisane w pkt 20) SWZ: Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Sekcja IV: Procedura
Na komputerze Zamawiającego za pomocą funkcjonalności „Deszyfrowanie” udostępnionej Zamawiającemu w miniPortalu pod adresem https://miniportal.uzp.gov.pl/ i następuje poprzez wskazanie pliku do odszyfrowania.
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
1. Na wartość szacunkową zamówienia składa się: zakres podstawowy: 389 200,00 zł , zakres objęty prawem opcji: 38 920,00 zł.
2. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.
Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy.
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15) ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
3. Postępowanie odwoławcze jest prowadzone w języku polskim i wszystkie dokumenty przedstawia się w języku polskim, a jeżeli zostały sporządzone w języku obcym, strona oraz uczestnik postępowania odwoławczego, który się na nie powołuje, przedstawia ich tłumaczenie na język polski. W uzasadnionych przypadkach Izba może żądać przedstawienia tłumaczenia dokumentu na język polski poświadczonego przez tłumacza przysięgłego.
4. Pisma składane w toku postępowania odwoławczego przez strony oraz uczestników postępowania odwoławczego wnosi się z odpisami dla stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, jeżeli pisma te składane są w formie pisemnej.
5. Pisma w postępowaniu odwoławczym wnosi się w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym.
6. Terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego i jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, termin upływa dnia następnego po dniu lub dniach wolnych od pracy.
7. Odwołanie przysługuje na:
7.1 niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o zawarcie umowy ramowej, dynamicznym systemie zakupów, systemie kwalifikowania wykonawców lub konkursie, w tym na projektowane postanowienie umowy,
7.2 zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o zawarcie umowy ramowej, dynamicznym systemie zakupów, systemie kwalifikowania Wykonawców lub konkursie, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy,
7.3 zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że Zamawiający był do tego obowiązany.
8. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
9. Odwołanie wnosi się:
9.1 w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie:
a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a),
9.2 w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne, w terminie:
a) 5 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
b) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a).
Pozostałe informacje zawarte w pkt 21 SWZ.
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia: