Załącznik opublikowano: 2021-02-22
Polska-Kraków: Urządzenia medyczne
2021/S 036-089708
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Wyniki postępowania
Dostawy
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Sekcja II: Przedmiot
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy Ergospirometru – pełnego stanowiska do prowadzenia pomiarów wydolności fizycznej organizmu, dla UJ CM, w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – Uczelnia badawcza”
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy Ergospirometru – pełnego stanowiska do prowadzenia pomiarów wydolności fizycznej organizmu, dla Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie, w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – Uczelnia badawcza” na podstawie umowy nr 06/IDUB/2019/94.
1.1 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający parametry i wymagania techniczno-funkcjonalne, bądź ich maksymalne lub minimalne zakresy lub inne niezbędne cechy, zawiera załącznik A do formularza oferty stanowiący integralną część SIWZ.
1.2. Zamówienie w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – Uczelnia badawcza” na podstawie umowy nr 06/IDUB/2019/94 zawartej pomiędzy Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a Uniwersytetem Jagiellońskim w dniu 16 grudnia 2019 r.
Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM, ul. Skawińska 8, 31-066 Kraków
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy Ergospirometru – pełnego stanowiska do prowadzenia pomiarów wydolności fizycznej organizmu, dla Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie, w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – Uczelnia badawcza” na podstawie umowy nr 06/IDUB/2019/94.
1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający parametry i wymagania techniczno-funkcjonalne, bądź ich maksymalne lub minimalne zakresy lub inne niezbędne cechy, zawiera załącznik A do formularza oferty stanowiący integralną część SIWZ.
1.2. Zamówienie w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – Uczelnia badawcza” na podstawie umowy nr 06/IDUB/2019/94 zawartej pomiędzy Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a Uniwersytetem Jagiellońskim w dniu 16 grudnia 2019 r.
1.3. Zakres zamówienia obejmuje:
a) dostawę z instalacją (wszystkie elementy niezbędne do instalacji i uruchomienia dostarcza Wykonawca), uruchomieniem we wskazanym przez Zamawiającego miejscu, opakowaniem, transportem, wyładunkiem, wniesieniem, montażem, i świadczenie usług gwarancyjnych;
b) dostawa obejmuje transport sprzętu, wniesienie do wskazanego przez użytkownika pomieszczenia, uruchomienie dostarczonego przedmiotu zamówienia oraz podpisanie przez Wykonawcę lub upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w obecności pracownika użytkowania i przedstawiciela Zamawiającego (pracownika Sekcji Aparatury) protokołu przekazania do eksploatacji sprzętu. Dostawa ma się odbyć do Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM, ul. Skawińska 8, 31-066 Kraków;
c) zakup i dostawę fabrycznie nowego sprzętu, nieużywanego, nie powystawowego oraz wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2020 roku;
d) przeprowadzenie 1-dniowego szkolenia (min. 5 godzin zegarowych) dla 4 osób z zakresu obsługi sprzętu w siedzibie użytkownika, tj. na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ CM, w terminie uzgodnionym z użytkownikiem;
e) świadczenie przeglądów gwarancyjnych, konserwacji i kalibracji w miejscu użytkowania zgodnie z zaleceniem producenta w terminie uzgodnionym z użytkownikiem. Ilość przeglądów gwarancyjnych w roku – zgodnie z zaleceniami producenta, jednak nie mniej niż 1 na rok (przy czym ostatni ww. przegląd nastąpi w okresie do 30 dni przed okresem upływu gwarancji). Koszty przeglądów gwarancyjnych wraz z potrzebnymi dodatkowymi elementami (np. zastawy kalibracyjne, czy inne materiały zużywalne itp.) wymaganymi do przeglądu – pokrywa Wykonawca;
f) zapewnienie przez Wykonawcę świadczenia serwisu gwarancyjnego realizowanego przez producenta(-ów) lub autoryzowany serwis producenta(-ów) w miejscu użytkowania przedmiotu zamówienia;
g) udzielenie 12-miesięcznej gwarancji na zaoferowany przedmiot zamówienia, licząc od dnia podpisania bez zastrzeżeń protokołu odbioru. Dodatkowo jeżeli w wykonaniu obowiązków z gwarancji Wykonawca/serwis producenta/autoryzowany serwis dostarczył nowe urządzenie lub dokonał istotnych napraw, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia przedmiotu umowy nowego lub naprawionego. Zapis ten dotyczy również odpowiednio części lub elementu urządzenia. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady przedmiotu umowy Zamawiający nie mógł z niego korzystać. W przypadku trzykrotnej naprawy tego samego elementu przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest do wymiany tegoż elementu na nowy. W przypadku gdy sumaryczny czas napraw przedmiotu umowy przekroczy trzy miesiące w okresie gwarancji, Wykonawca zobowiązany jest do wymiany przedmiotu umowy na nowy na własny koszt w terminie do 14 dni kalendarzowych od otrzymania od Zamawiającego pisemnego powiadomienia o zaistniałem fakcie.
1.4. Pozostałe zapisy dotyczące przedmiotu zamówienia są zawarte w pkt 3 SIWZ oraz w załącznikach do SIWZ.
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy nie podlegający wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp. Termin realizacji zamówienia dokładnie został rozpisany w pkt 4 SIWZ.
Sekcja IV: Procedura
Sekcja V: Udzielenie zamówienia
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy Ergospirometru – pełnego stanowiska do prowadzenia pomiarów wydolności fizycznej organizmu, dla UJ CM, w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – Uczelnia badawcza”
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
1. Wykonawca, najpóźniej w dniu składania ofert, a przed upływem terminu składania ofert, winien wnieść wadium w wysokości wynoszącej kwotę 3 000,00 PLN (słownie: trzy tysiące złotych 00/100);
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
2.1. pieniądzu;
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
2.3. gwarancjach bankowych;
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2020 r., poz. 299, z późn. zm.).
3. Wadium wniesione w pieniądzu należy złożyć przelewem bankowym w złotych polskich na konto Zamawiającego: Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum w Krakowie, ul. św. Anny 12, Bank Pekao S.A. I O/ Kraków, ul. Pijarska 1, konto nr 09 1240 4722 1111 0000 4851 9595, z dopiskiem: Przetarg nieograniczony nr 141.2713.15.2020.
4. Wykonawca wraz z ofertą składa:
1) formularz oferty zawierający oświadczenia odpowiednio do wzorów załączonych do SIWZ, a także wypełniony Załącznik A do formularza oferty, tj. tabele parametrów „Funkcje, parametry techniczne i warunki wymagane oraz dodatkowo punktowane”;
2) Załącznik B do formularza oferty, tj. informację o przetwarzaniu danych osobowych;
3) oświadczenie w formie jednolitego dokumentu europejskiego – JEDZ, wypełnione oraz podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym i złożone zgodnie z poniższymi zapisami w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu lub Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (informacje zawarte w oświadczeniu JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu).
17) Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia, odpowiednio w odniesieniu od jednej do dwóch części przedmiotu zamówienia.
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcom, a także innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej (ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa) w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu.
6. Od odwołania uiszcza się wpis najpóźniej do dnia upływu terminu do wniesienia odwołania, a dowód jego uiszczenia dołącza się do odwołania. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia faksem lub e-mailem.
7. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminach określonych postanowieniami art. 182 ustawy Pzp:
7.1 w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 Pzp zdanie drugie albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp;
7.2. w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 Pzp zdanie drugie albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp.
8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie:
8.1. 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp;
8.2. 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp.
9. Pozostałe informacje zawarte w pkt 17 SIWZ.