Załącznik opublikowano: 2020-09-21
Polska-Kraków: Pakiety oprogramowania bibliotecznego
2020/S 183-441882
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Wyniki postępowania
Dostawy
Dyrektywa 2014/24/UE
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Adresy internetowe:
Główny adres: www.dzp.cm-uj.krakow.pl
Sekcja II: Przedmiot
Sprzedaż i dostawa systemu typu Current Research Information System (CRIS) do zarządzania wiedzą i potencjałem naukowym wraz z wdrożeniem w UJ CM oraz w ramach Polskiej Platformy Medycznej
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie sprzedaży i dostawy systemu typu Current Research Information System (CRIS) do zarządzania wiedzą i potencjałem naukowym wraz z wdrożeniem w Uniwersytecie Jagiellońskim – Collegium Medicum oraz w ramach Polskiej Platformy Medycznej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SIWZ oraz załącznikach do OPZ stanowiących integralną część SIWZ.
3. Harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2 do SIWZ.
4. Dodatkowo zakres przedmiotu zamówienia został opisany w pkt 3) SIWZ.
Ośrodek Komputerowy UJ CM, ul. Kopernika 7e, 31-034 Kraków, Biblioteka Medyczna UJ CM, ul. Medyczna 7, 31-688 Kraków
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie sprzedaży i dostawy systemu typu Current Research Information System (CRIS) do zarządzania wiedzą i potencjałem naukowym wraz z wdrożeniem w Uniwersytecie Jagiellońskim – Collegium Medicum oraz w ramach Polskiej Platformy Medycznej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SIWZ, stanowiącym integralną część SIWZ.
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
3.1. sprzedaż i dostawę systemu;
3.2. wdrożenie systemu z uwzględnieniem infrastruktury informatycznej i technicznej Zamawiającego;
3.3. pełną współpracę z Zamawiającym i podejmowanie bieżących działań służących rozwiązywaniu problemów;
3.4. instalację wymaganych funkcjonalności;
3.5. integrację systemu z systemami funkcjonującymi w Uniwersytecie Jagiellońskim – Collegium Medicum;
3.6. przeprowadzenie szkoleń pracowników, w tym m.in. administratorów systemu ze strony Zamawiającego;
3.7. migrację danych z wykorzystaniem i uwzględnieniem systemów i programów informatycznych stosowanych przez Zamawiającego;
3.8. integrację systemu z PPM;
3.9. usługi wsparcia systemu;
3.10. usługi rozwojowe;
3.11. opracowanie pełnej dokumentacji dotyczącej systemu w języku polskim i przekazanie jej Zamawiającemu w formie papierowej oraz w formie elektronicznej;
3.12. udzielenie bezterminowej licencji na system oraz pozostałe oprogramowanie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu;
3.13. udzielenie gwarancji na system na okres co najmniej 60 miesięcy*warunek dodatkowo punktowany od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego bez zastrzeżeń, zgodnie z informacją zawartą w pkt 13 SIWZ;
3.14. w okresie gwarancji Zamawiający wymaga od Wykonawcy zapewnienia nieodpłatnego serwisu gwarancyjnego. Serwis gwarancyjny będzie świadczony zgodnie z zasadami określonymi we wzorze umowy, stanowiącym integralną część SIWZ. W ramach gwarancji Wykonawca zobowiązany będzie przede wszystkim do:
3.14.1. przyjmowania zgłoszeń błędów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez wszystkie dni w roku;
3.14.2. czasu reakcji serwisowej nie więcej niż 1 godzinę zegarową w przypadku zgłoszenia błędu krytycznego, nie więcej niż 8 godzin zegarowych w przypadku zgłoszenia błędu istotnego, nie więcej niż 48 godzin zegarowych w przypadku zgłoszenia błędu zwykłego;
3.14.3. usuwania błędów krytycznych w ciągu 24 godzin zegarowych, tj. 1 dzień roboczy, błędów istotnych w ciągu 48 godzin zegarowych, tj. 2 dni robocze, błędów zwykłych w ciągu 120 godzin zegarowych, tj. 5 dni roboczych. Zamawiający zdefiniował poszczególne rodzaje błędów w części II OPZ – Słownik pojęć.
4. Wykonawca musi zaoferować wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SIWZ i załącznikach do SIWZ, a przede wszystkim w Załączniku nr 1 do SIWZ, tj. szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
5. Zamawiający informuje, iż na potrzeby instalacji systemu udostępni Wykonawcy własną infrastrukturą informatyczną i techniczną (sprzęt i oprogramowanie), w tym m.in. serwery wirtualne, których parametry techniczne określono w Załączniku nr 1 do SIWZ, tj. szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający wymaga szkolenia dla administratorów Zamawiającego i użytkowników końcowych (w tym redaktorów) w zakresach tematycznych obejmujących wszystkie elementy funkcjonalne oraz całość funkcjonowania, obsługi, użytkowania, administrowania i utrzymania systemu, w tym:
6.1. dla maks. 50 użytkowników końcowych, w grupach nie większych niż 10 osób, w wymiarze 2 razy po 5 godzin (1 godzina = 60 minut) na każdą grupę, w salach zapewnionych przez Zamawiającego i w terminach wskazanych przez Zamawiającego;
6.2. dla grupy maks. 8 administratorów w wymiarze 2 razy po 8 godzin (1 godzina = 60 minut), w salach zapewnionych przez Zamawiającego i w terminach wskazanych przez Zamawiającego.
7. Pozostałe informacje w pkt 3 SIWZ.
Zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w związku z realizacją projektu „Portal zarządzania wiedzą i potencjałem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum jako moduł Polskiej Platformy Medycznej” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020, umowa nr: POPC.02.03.01-00-0070/18-00.
Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo określony w Załączniku nr 1 do SIWZ oraz załącznikach do OPZ. Harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2 do SIWZ. Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzony został dialog techniczny (sprawa znak: W.141.22.2019).
Sekcja IV: Procedura
Sekcja V: Udzielenie zamówienia
Sprzedaż i dostawa systemu typu Current Research Information System (CRIS) do zarządzania wiedzą i potencjałem naukowym wraz z wdrożeniem w UJ CM oraz w ramach Polskiej Platformy Medycznej
Politechnika Warszawska, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa, reprezentowana przez Pana Prof. dr hab Henryka Rybińskiego – w zakresie dostawy oraz rozwoju i adaptacji oprogramowania OMEGA-PSIR na potrzeby realizacji zamówienia, a także gwarancji i wsparcia produktu OMEGA-PSIR, wybranych prac w zakresie integracji i migracji oraz realizacji szkoleń.
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
1. Wykonawca, najpóźniej w dniu składania ofert a przed upływem terminu składania ofert, winien wnieść wadium w wysokości 30 000,00 PLN (słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100).
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
2.1. pieniądzu;
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
2.3. gwarancjach bankowych;
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j.: Dz.U. z 2020 r., poz. 299 z późn. zm.).
3. Wadium wniesione w pieniądzu należy złożyć przelewem bankowym w złotych polskich na konto Zamawiającego: UJ CM w Krakowie, ul. św. Anny 12, Bank Pekao S.A. I O/ Kraków, ul. Pijarska 1, konto nr 09 1240 4722 1111 0000 4851 9595, z dopiskiem: Przetarg nieograniczony nr 141.2711.26.2020.
4. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, któremu Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
5. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
6. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, a Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
7. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zwraca się je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
8.1. odmówił podpisania umowy w sprawie realizacji zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
8.2. jeżeli zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
8.3. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a uPzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 uPzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 uPzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.
10. W przypadku złożenia wadium w formie pieniężnej winno ono zostać zaksięgowanie na koncie Zamawiającego do chwili upływu terminu składania ofert i zaleca się aby kopia przelewu. Zaleca się aby kopia przelewu została załączona do oferty, przy czym kopia ta nie musi być podpisana przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz nie musi być podbita za zgodność z oryginałem.
11. W przypadku złożenia wadium w innej formie niż pieniężna, oryginał dowodu wniesienia wadium musi zostać złożony wraz z ofertą. Jako oryginał dokumentu elektronicznego Zamawiający rozumie dokument w formie elektronicznej wystawiony przez gwaranta/poręczyciela lub dokument podpisany przez gwaranta/poręczyciela kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Warunki powyższego nie spełnia kopia elektroniczna dokumentu podpisana przez Wykonawcę kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
12. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy zgodnie z pkt 15 SIWZ.
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
17) Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcom, a także innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej (ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa) w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu.
6. Od odwołania uiszcza się wpis najpóźniej do dnia upływu terminu do wniesienia odwołania, a dowód jego uiszczenia dołącza się do odwołania. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia faksem lub e-mailem.
7. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminach określonych postanowieniami art. 182 ustawy Pzp:
7.1. w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 Pzp zdanie drugie albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp;
7.2. w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 Pzp zdanie drugie albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp.
8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie:
8.1. 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp;
8.2. 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp.
9. Pozostałe informacje zawarte w pkt 17 SIWZ.
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia: